Makové a ořechové náplně

Makové a ořechové náplně

Makové a ořechové náplně

Ořechové a makové náplně jsou oblíbenými ingrediencemi v cukrářských výrobcích a dezertech po celém světě. Mohou být použity v mnoha různých receptech, ať už se jedná o pečení koláčů, zákusků, dortů nebo cukrovinek.

Ořechové náplně jsou často vyrobeny z mletých ořechů, jako jsou lískové ořechy, mandle nebo vlašské ořechy. Tyto ořechy jsou nejprve nasekané a následně se z nich vyrábí hladká pasta, která se používá jako náplň do různých dezertů. Oblíbeným receptem s ořechovou náplní je například italská piškotová buchta zvaná tiramisu, která se skládá z piškotů namočených v kávě, vrstvy krému a ořechové náplně. Maková náplň je často používána v tradičních  dezertech, jako jsou makové koláče a vánoční cukroví. Maková náplň se vyrábí z mletých makových semen smíchaných s mlékem, cukrem a dalšími ingrediencemi, aby se vytvořila hladká pasta. Tato náplň má specifickou chuť a konzistenci, což ji činí oblíbenou v kombinaci s ovocem, jako jsou třešně nebo jablka.

Zde je několik receptů, které používají ořechové a makové náplně:

  • Lískoořechový dort s karamelovou polevou - pro tento recept je třeba vyrobit ořechovou náplň z lískových ořechů a použít ji k náplni piškotového dortu. Po upečení dortu se poleje karamelovou polevou a ozdobí nasekanými ořechy.
  • Vánoční makové řezy - pro tento recept se používá maková náplň smíchaná s medem a dalšími ingrediencemi. Tato náplň se následně používá jako náplň do řezů, které se pečou a ozdobí se cukrem v prachu.
  • Koláč s mandlemi a meruňkami - pro tento recept se používá ořechová náplň z mletých mandlí, která se používá k náplni piškotového koláče spolu s meruňkovou marmeládou

 

Přihlášení novinek

Později se můžete kdykoliv odhlásit.
Uložit
Nastavit
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našeho webu. Pokud odmítnete používání souborů cookie, nedokážeme garantovat bechybnou funkci webu.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Ostatní
Analýza chování návštěvníků
Povolit
Zakázat